Copyright 2021
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

Copyright 2021 - Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

LOKALIZACJE

kancelaria@tlolka.com.pl

+48 603 205 719

GLIWICE

ul. Zygmunta Starego 6/2

44-100 Gliwice

KANCELARIA CZYNNA:

​poniedziałek- czwartek:           9.00 - 17.00

​piątek:                                          9.00 - 14.00

ŻORY

ul.Moniuszki 15

44-240  Żory

facebook

MENU

+48 603 205 719

kancelaria@tlolka.com.pl

ADWOKAT
KANCELARIA ADWOKACKA
MICHAŁ TLOŁKA

Rozwód jest trudnym przeżyciem dla każdej ze stron. Choć więzi emocjonalne ustały, w trakcie całego procesu unieważniającego związek małżeński, na nowo pojawia się konieczność przeżycia wszystkiego raz jeszcze. Warto dla zminimalizowania przykrych i trudnych przeżyć, dopilnować poprawności wypełnienia wszelkich dokumentów by ewentualne korekty, dosyłanie brakujących opinii i zaświadczeń nie wpłynęły na wydłużenie procedury. Dziś podpowiemy jakie elementy powinien zawierać pozew rozwodowy?

Kiedy rozwód jest możliwy?

Rozwód nie zawsze jest możliwy. Oznacza to tyle, że między stronami ustać muszą wszelkie więzy: duchowe, fizyczne i gospodarcze. Co ważne jeśli nastąpiło np. ustanie więzi cielesnej i uczuciowej, ale pozostała z różnych przyczyn więź gospodarcza np. wspólne zamieszkiwanie, rozkład pożycia nadal sąd może uznać za zupełny. Trwały rozkład pożycia jest niezbędny do przeprowadzenia procedury rozwodowej. Chodzi o to, że wskutek różnych okoliczności życiowych, doświadczeń małżonkowie nie powrócili do wspólnego pożycia.

Sąd może nie orzec rozwodu, jeśli w jego rezultacie ucierpiałoby dobro małoletnich wspólnych dzieci stron, bądź decyzja ta byłaby sprzeczna z zasadami współżycia społecznego. W naszej kancelarii zawsze staramy się uprzedzić osoby stojące przed decyzją unieważnienia małżeństwa o wszelkich konsekwencjach i możliwych scenariuszach, jakie w trakcie całego procesu mogą mieć miejsce. Pierwszym krokiem w stronę uzyskania rozwodu jest złożenie poprawnego pozwu o rozwód.

Jak sporządzić pozew rozwodowy?

Bez względu na to czy będzie to pozew rozwodowy z orzekaniem o winie, czy bez orzekania, należy sporządzić go w sposób jasny, czytelny i klarowny i co ważne poprawny pod względem formalnym i merytorycznym. Należy unikać emocjonalnych „wędrówek” i przesadnego wyrażania emocji. Niezwykle istotna jest logiczna argumentacja, kluczem w toku całej sprawy rozwodowej jest bowiem dobre uzasadnienie, co jest możliwe niemal wyłącznie przy pomocy doświadczonego pełnomocnika.

Jakie elementy powinien zawierać pozew rozwodowy? 

15 marca 2022