Copyright 2021
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

Copyright 2021 - Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

LOKALIZACJE

tlolka.michal@gliwice-adwokat.com.pl

+48 603 205 719

GLIWICE

ul. Zygmunta Starego 6/2

44-100 Gliwice

KANCELARIA CZYNNA:

​poniedziałek- czwartek:           9.00 - 17.00

​piątek:                                          9.00 - 14.00

ŻORY

ul.Moniuszki 15

44-240  Żory

facebook

MENU

+48 603 205 719

tlolka.michal@gliwice-adwokat.com.pl

ADWOKAT
KANCELARIA ADWOKACKA
MICHAŁ TLOŁKA

OBROŃCA W SPRAWACH KARNYCH

WSTECZ

Podejmuję się obrony w sprawach karnych – zarówno osób podejrzanych i oskarżonych, jak również reprezentuję pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych. Pomagam Klientom na każdym etapie postępowań dotyczących przestępstw zawartych w kodeksie karnym i innych ustawach, a także w sprawach karno-skarbowych i w sprawach o wykroczenia.

 

Przebieg sprawy karnej

 

Jestem obecny na wszystkich etapach postępowań przygotowawczych, sądowych oraz wykonawczych w sprawach karnych. Postępowanie przygotowawcze jest prowadzone przez organy ścigania i polega przede wszystkim na zbieraniu dowodów, które są później przeprowadzane w trakcie procesu. Dowodem może być na przykład poprawnie przygotowany protokół z przesłuchania świadka lub podejrzanego. Adwokat ma prawo być przy Kliencie w trakcie przesłuchań, przy eksperymentach procesowych i innych czynnościach związanych z postępowaniem przygotowawczym. Przed procesem oskarżony ma ograniczony dostęp do akt sprawy.

 

Na etapie postępowania sądowego dochodzi do ponownego przesłuchania świadków, pokrzywdzonych i oskarżonych, a na ich podstawie oraz dowodów zebranych przez organy ścigania sąd podejmuje decyzję - najczęściej poprzez wydanie wyroku. Do zadań adwokata na tym etapie należy między innymi udział w postępowaniu sądowym, a także sporządzanie apelacji, zażaleń, kasacji oraz wniosków o wznowienie lub umorzenie postępowania.

 

Ostatni etap, który następuje już po uprawomocnieniu się wyroku, nazywany jest wykonawczym. Wtedy właśnie prawnik może złożyć wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, przerwę w odbywaniu kary pozbawienia wolności lub warunkowe przedterminowe zwolnienie.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy, to skontaktuj się ze mną.