Copyright 2021
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

Copyright 2021 - Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

LOKALIZACJE

kancelaria@tlolka.com.pl

+48 603 205 719

GLIWICE

ul. Zygmunta Starego 6/2

44-100 Gliwice

KANCELARIA CZYNNA:

​poniedziałek- czwartek:           9.00 - 17.00

​piątek:                                          9.00 - 14.00

ŻORY

ul.Moniuszki 15

44-240  Żory

facebook

MENU

+48 603 205 719

kancelaria@tlolka.com.pl

ADWOKAT
KANCELARIA ADWOKACKA
MICHAŁ TLOŁKA

Prawnik od spraw rodzinnych

Jako prawnik od spraw rodzinnych reprezentuję Klientów w postępowaniach sądowych związanych z prawem rodzinnym, czyli jedną z gałęzi prawa cywilnego, która jest regulowana zarówno przez kodeks cywilny, rodzinny i opiekuńczy, jak i ustawy szczegółowe. Prawo rodzinne dotyczy wielu aspektów życia każdego człowieka.

Warto zwrócić uwagę, że prawo rodzinne dotyczy zagadnień, które zwykle budzą najwięcej emocji wśród zaangażowanych w nie stron. Rozwód, obowiązek alimentacyjny czy przyznanie opieki nad dziećmi to sprawy, które mogą budzić wiele kontrowersji, czy wręcz gniewu u osób, które w swoim przekonaniu zostały potraktowane niesprawiedliwie. Dlatego podczas rozwodu prawnik jest specjalistą, którego pomoc może okazać się bardzo ważna.

Przede wszystkim klient może liczyć na jego wsparcie podczas każdego etapu trwającego postępowania. Prawnik od spraw rodzinnych ma również wiedzę i kompetencje, aby udzielać porad, doradzać w kwestii podejmowania określonych decyzji, a także, aby reprezentować klienta przed sądem i innymi instytucjami.

Choć prawo rodzinne stanowi gałąź prawa cywilnego, które zajmuje się szerokim zakresem różnorodnych zagadnień, to właśnie kwestie, w których biorą udział członkowie rodziny lub inne bliskie osoby, budzą najwięcej emocji. Warto zatem skorzystać w takich sytuacjach ze wsparcia profesjonalisty, szczególnie jeśli mowa o rozwodzie, alimentach czy opiece nad małoletnimi.

Jako prawnik w sprawach rodzinnych swoją pracę wykonuję nie tylko w duchu profesjonalizmu i rzetelności, ale przede wszystkim empatii, która powinna cechować adwokatów zajmujących się sprawami rodzinnymi i rozwodowymi, gdyż dla poszczególnych stron sporu bywają one niezwykle obciążające pod względem psychicznym oraz emocjonalnym.

 

Postępowania rozwodowe, alimentacyjne, rodzicielskie i majątkowe

 

Usługi z zakresu prawa rodzinnego obejmują między innymi separacje i rozwody. Piszę pozwy rozwodowe wraz z uzasadnieniami i dokładam starań, aby cała procedura prawna, odbywająca się w tym trudnym okresie czasu, była dla klienta jak najmniej kłopotliwa.  

Podejmuję się też spraw związanych z rozdzielnością majątkową oraz podziałem majątku wspólnego – przed rozwodem lub już po jego zakończeniu, jak również pozbawienia władzy rodzicielskiej i uregulowania kwestii dotyczących kontaktów z dzieckiem. Pomagam zarówno powodom, jak i pozwanym w osiągnięciu kompromisu w sprawach o podział majątku. Na polecenie klientów staram się także o uzyskanie zgody sądu na dokonanie w imieniu małoletniego czynności przekraczającej zwykły zarząd, która polega na odrzuceniu spadku. 

Biorę udział w postępowaniach alimentacyjnych, których celem jest przyznanie świadczenia alimentacyjnego i ustalenie jego konkretnej kwoty. W zakresie moich usług są również sprawy o ustalenie bądź zaprzeczenie ojcostwa i dotyczące przysposobienia. 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w omawianych tutaj lub innych sprawach, to wszystkie szczegóły możesz poznać podczas rozmowy telefonicznej. Biura, w których przyjmuję Klientów i udzielam porad prawnych, znajdują się na terenie Żor i Gliwic. 

 

WSTECZ