Copyright 2021
Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

Copyright 2021 - Kancelaria Adwokacka Adwokat Michał Tlołka

LOKALIZACJE

kancelaria@tlolka.com.pl

+48 603 205 719

GLIWICE

ul. Zygmunta Starego 6/2

44-100 Gliwice

KANCELARIA CZYNNA:

​poniedziałek- czwartek:           9.00 - 17.00

​piątek:                                          9.00 - 14.00

ŻORY

ul.Moniuszki 15

44-240  Żory

facebook

MENU

Sprawy spadkowe – pomoc prawnika

+48 603 205 719

kancelaria@tlolka.com.pl

ADWOKAT
KANCELARIA ADWOKACKA
MICHAŁ TLOŁKA

WSTECZ

Jako doświadczony prawnik, który specjalizuje się w szerokim zakresie dziedzin prawa, reprezentuję Klientów w sprawach spadkowych oraz innych postępowaniach dotyczących wszelkich zagadnień związanych z prawem spadkowym i dziedziczeniem. Udzielam także porad prawnych, w których trakcie wyjaśniam kwestie przekazania części lub całości majątku oraz pomagam przy sporządzaniu testamentów. Prawo spadkowe to dział prawa cywilnego, którego przepisy określają przejście praw i obowiązków majątkowych po śmierci osoby fizycznej. 

Warto pamiętać, że przyjęcie spadku nie jest obowiązkowe, jak również nie zawsze musi ono być dla danej osoby korzystne pod względem finansowym, bo na przykład przekazana nieruchomość jest obciążona długami. Spadek można odrzucić, przyjąć go z ograniczeniem odpowiedzialności za długi lub przyjąć bez ograniczenia za długi spadkowe. Warto skonsultować się z adwokatami od spraw spadkowych, gdyż niezależnie od podjętej decyzji, są to kwestie, które muszą być uregulowane. 

Pomoc prawnika w sprawach spadkowych jest korzystna nie tylko ze względu na profesjonalizm i wiedzę merytoryczną takiego specjalisty. Sprawy związane z przyjęciem spadku bardzo często budzą nieporozumienia wśród spadkobierców czy wręcz konflikty rodzinne. Dlatego wsparcie profesjonalisty może być znacznym ułatwieniem – prawnik odpowie na wszystkie pytania i wyjaśni ewentualne niejasności.

Podobnie jak w przypadku korzystania z usług adwokata od spraw rodzinnych, także tutaj zaangażowanie osoby specjalizującej się w sprawach spadkowych ostudzi emocje i pozwoli podejść do zagadnienia w sposób racjonalny i przemyślany. Jeśli chcą Państwo skorzystać z pomocy prawnika w kwestii dotyczącej spadku, podczas kontaktu z kancelarią otrzymają Państwo wszystkie informacje.  

Adwokat od spraw spadkowych

Sprawy spadkowe to pojemna dziedzina, w której zakres wchodzi wiele, często skomplikowanych zagadnień. Bardzo często w kwestii dziedziczenia można napotkać na różnego typu niejasne i zawiłe sytuacje, dlatego prawo spadkowe musi zawierać odpowiedź, jak postępować w każdej z nich. Moje usługi, jako adwokata od spraw spadkowych, dotyczące prawa spadkowego mają charakter kompleksowy i obejmują wiele zagadnień. Prowadzę sprawy spadkowe odnoszące się do:

  • zachowków i zapisów;
  • przyjęcia oraz odrzucenia spadku;
  • działów spadku;
  • uznania spadkobiercy niegodnego dziedziczenia;
  • stwierdzenia nabycia spadku na podstawie ustawy i testamentu.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy w jednej z wymienionych kwestii lub innej – wchodzącej w zakres innej gałęzi prawa, podczas rozmowy telefonicznej z przyjemnością dowiem się, jak mogę pomóc.